ES / EN
Accede al evento

SEPTEMBER 17th

SEPTEMBER
16th

(GMT+2)

09:30 - 10:20

¡Comienza Sondersland!

10:20 - 10:40

Adrián Ruiz. Speaker

10:40 - 10:50

Melania y Yolanda. Artists

10:50 - 11:20

Future Leaders. By LLYC

11:20 - 11:35

Fundación Rafael del Pino. Xperience

11:35 - 11:55

Mireia Badía. Speaker

11:55 - 12:15

Iván Asenjo. Artist

12:15 - 12:35

A New Emerging Leadership.

12:35 - 13:00

Kunal Chandiramani. Speaker

13:00 - 13:15

Escuela de Música Reina Sofía. Fundación Banco Sabadell

13:15 - 13:30

LGBT & More.

13:30 - 15:00

Lunch.

15:00 - 15:10

Miguel Sánchez. Artist

15:10 - 15:30

España Nación Emprendedora.

15:30 - 15:50

Thomas Suárez. Speaker

15:50 - 16:00

AXA. Xperience

16:00 - 16:20

Michelle Desdepanian. Artist

16:20 - 16:25

Openmic.

16:25 - 16:45

Mohamed Aljounde. Speaker

16:45 - 17:00

Merck. Xperience

17:00 - 17:20

Lavanya Anandan. Remerkable speaker

17:20 - 17:30

Sebastián CortésArtist

17:30 - 17:50

John Cronin. Ponente

17:50 - 18:00

UNICEF. Xperience

18:00 - 18:15

Culture & Technology in Madrid

18:15 - 18:25

Cineteca Madrid. Fundación Banco Sabadell

18:25 - 18:45

Spain, a country of opportunities.

18:45 - 18:55

Almudena Roca. Artist

see you tomorrow!

SEPTEMBER 18th

SEPTEMBER
17th

(GMT+2)

09:30 - 10:00

LEINNers impactando en el mundo: Desde Australia a Kenia. TEAMLABS

10:30 - 11:00

Una historia de Design Thinking. ISDI

11:30 - 12:00

The Digitalization of the Recruitment Process. ESERP

12:30 - 13:00

Cómo transformar la sociedad. Talento para el futuro

13:30 - 14:00

Kit de competencias para desarrollar tu marca personal. The Human Age Institute

lunch break

15:50 - 16:00

Nuria García. Artist

15:10 - 15:30

Futurbe. Open Innovation to build the city of the Future

15:30 - 15:50

Luisa Geisler. Speaker

15:50 - 16:00

Hijos de Rivera. Xperience

16:00 - 16:20

Ousman Umar & Seidu Banasco Nuhu. Speakers

16:20 - 16:40

Alicia Chong. Speaker

16:40 - 16:50

FCC. Xperience

16:50 - 17:00

Gabyx & Ali Beats. Artists

17:00 - 17:20

Productividad y Empleo en la Comunidad de Madrid.

17:20 - 17:40

Iberoamerican Youth on Stage. Oij

17:40 - 17:50

Iberdrola. Xperience

17:50 - 18:10

Louerdes Alejandra Aybar. Speaker

18:10 - 18:20

Mercedes Cañas. Artist

18:20 - 18:30

BBVA. Xperience

18:30 - 18:50

María Fuentes (Mafe). Speaker

18:50 - 19:00

Chico Malo. Artist

SEE YOU TOMORROW!

SEPTEMBER 19th

SEPTEMBER
19th

(GMT+2)

10:00 - 10:05

Estefan. Artist

10:05 - 10:25

Eider Etxebarría & Beatriz Santamaría. Speakers

10:25 - 10:35

Aqualia. Xperience

10:35 - 10:55

Arnaud Porredon. Speaker

10:55 - 11:15

Perttu Pölónen. Speaker

11:15 - 11:20

Openmic.

11:20 - 11:40

Yesika Aguilera. Speaker

11:40 - 12:05

STOP Corona.

12:05 - 12:15

Patty Latherow. Artist

12:15 - 12:35

Franco Dubini. Speaker

12:35 - 12:45

Secuoya. Xperience

12:45 - 13:10

The Future of Banking by BBVA.

13:10 - 13:30

Bisman Deu. Speaker

13:30 - 15:00

Lunch.

15:00 - 15:10

Elisabeth.

15:10 - 15:20

El Corte Inglés. Xperience

15:20 - 15:40

Rick Martin. Speaker

15:40 - 15:50

Only You

15:50 - 16:15

Why we need social impact entrepreneurs more than ever. UNLMTD + Trascendent

16:15 - 16:35

Jacquelle Amankonah. Speaker

16:35 - 16:55

ArtistAlexander Dakov. Speaker

16:55 - 17:05

Vicky Foods. Xperience

17:05 - 17:15

Pablo Criado. Artist

17:15 - 17:35

Victor Sevilla. Speaker

17:35 - 17:55

The Skills of the Future.

17:55 - 18:05

Linkedin. Xperience

18:05 - 18:40

Sonder Prizes

18:40 - 18:50

Bruno Alves. Artist

see you next year!

SEPTEMBER 17th

SEPTEMBER
16th

(GMT+2)

09:30 – 10:20

¡Comienza Sondersland!

10:20 – 10:40

Adrián Ruiz. Speaker

10:40 – 10:50

Melania y Yolanda. Artists

10:50 – 11:20

Future Leaders. By LLYC

11:20 – 11:35

Fundación Rafael del Pino. Xperience

11:35 – 11:55

Mireia Badía. Speaker

11:55 – 12:15

Iván Asenjo. Artist

12:15 – 12:35

A New Emerging Leadership.

12:35 – 13:00

Kunal Chandiramani. Speaker

13:00 – 13:15

Escuela de Música Reina Sofía. Fundación Banco Sabadell

13:15 – 13:30

LGBT & More.

13:30 – 15:00

Lunch.

15:00 – 15:10

Miguel Sánchez. Artist

15:10 – 15:30

España Nación Emprendedora.

15:30 – 15:50

Thomas Suárez. Speaker

15:50 – 16:00

AXA. Xperience

16:00 – 16:20

Michelle Desdepanian. Artist

16:20 – 16:25

Openmic.

16:25 – 16:45

Mohamed Aljounde. Speaker

16:45 – 17:00

Merck. Xperience

17:00 – 17:20

Lavanya Anandan. Remerkable speaker

17:20 – 17:30

Sebastián CortésArtist

17:30 – 17:50

John Cronin. Ponente

17:50 – 18:00

UNICEF. Xperience

18:00 – 18:15

Culture & Technology in Madrid

18:15 – 18:25

Cineteca Madrid. Fundación Banco Sabadell

18:25 – 18:45

Spain, a country of opportunities.

18:45 – 18:55

Almudena Roca. Artist

see you tomorrow!

SEPTEMBER 18th

SEPTEMBER
17th

(GMT+2)

09:30 – 10:00

LEINNers impactando en el mundo: Desde Australia a Kenia. TEAMLABS

10:30 – 11:00

Una historia de Design Thinking. ISDI

11:30 – 12:00

The Digitalization of the Recruitment Process. ESERP

12:30 – 13:00

Cómo transformar la sociedad. Talento para el futuro

13:30 – 14:00

Kit de competencias para desarrollar tu marca personal. The Human Age Institute

lunch break

15:50 – 16:00

Nuria García. Artist

15:10 – 15:30

Futurbe. Open Innovation to build the city of the Future

15:30 – 15:50

Luisa Geisler. Speaker

15:50 – 16:00

Hijos de Rivera. Xperience

16:00 – 16:20

Ousman Umar & Seidu Banasco Nuhu. Speakers

16:20 – 16:40

Alicia Chong. Speaker

16:40 – 16:50

FCC. Xperience

16:50 – 17:00

Gabyx & Ali Beats. Artists

17:00 – 17:20

Productividad y Empleo en la Comunidad de Madrid.

17:20 – 17:40

Iberoamerican Youth on Stage. Oij

17:40 – 17:50

Iberdrola. Xperience

17:50 – 18:10

Louerdes Alejandra Aybar. Speaker

18:10 – 18:20

Mercedes Cañas. Artist

18:20 – 18:30

BBVA. Xperience

18:30 – 18:50

María Fuentes (Mafe). Speaker

18:50 – 19:00

Chico Malo. Artist

SEE YOU TOMORROW!

SEPTEMBER 19th

SEPTEMBER
19th

(GMT+2)

10:00 – 10:05

Estefan. Artist

10:05 – 10:25

Eider Etxebarría & Beatriz Santamaría. Speakers

10:25 – 10:35

Aqualia. Xperience

10:35 – 10:55

Arnaud Porredon. Speaker

10:55 – 11:15

Perttu Pölónen. Speaker

11:15 – 11:20

Openmic.

11:20 – 11:40

Yesika Aguilera. Speaker

11:40 – 12:05

STOP Corona.

12:05 – 12:15

Patty Latherow. Artist

12:15 – 12:35

Franco Dubini. Speaker

12:35 – 12:45

Secuoya. Xperience

12:45 – 13:10

The Future of Banking by BBVA.

13:10 – 13:30

Bisman Deu. Speaker

13:30 – 15:00

Lunch.

15:00 – 15:10

Elisabeth.

15:10 – 15:20

El Corte Inglés. Xperience

15:20 – 15:40

Rick Martin. Speaker

15:40 – 15:50

Only You

15:50 – 16:15

Why we need social impact entrepreneurs more than ever. UNLMTD + Trascendent

16:15 – 16:35

Jacquelle Amankonah. Speaker

16:35 – 16:55

ArtistAlexander Dakov. Speaker

16:55 – 17:05

Vicky Foods. Xperience

17:05 – 17:15

Pablo Criado. Artist

17:15 – 17:35

Victor Sevilla. Speaker

17:35 – 17:55

The Skills of the Future.

17:55 – 18:05

Linkedin. Xperience

18:05 – 18:40

Sonder Prizes

18:40 – 18:50

Bruno Alves. Artist

see you next year!

SEPTEMBER 17th

SEPTEMBER
16th

(GMT+2)

09:30 – 10:20

¡Comienza Sondersland!

10:20 – 10:40

Adrián Ruiz. Speaker

10:40 – 10:50

Melania y Yolanda. Artists

10:50 – 11:20

Future Leaders. By LLYC

11:20 – 11:35

Fundación Rafael del Pino. Xperience

11:35 – 11:55

Mireia Badía. Speaker

11:55 – 12:15

Iván Asenjo. Artist

12:15 – 12:35

A New Emerging Leadership.

12:35 – 13:00

Kunal Chandiramani. Speaker

13:00 – 13:15

Escuela de Música Reina Sofía. Fundación Banco Sabadell

13:15 – 13:30

LGBT & More.

13:30 – 15:00

Lunch.

15:00 – 15:10

Miguel Sánchez. Artist

15:10 – 15:30

España Nación Emprendedora.

15:30 – 15:50

Thomas Suárez. Speaker

15:50 – 16:00

AXA. Xperience

16:00 – 16:20

Michelle Desdepanian. Artist

16:20 – 16:25

Openmic.

16:25 – 16:45

Mohamed Aljounde. Speaker

16:45 – 17:00

Merck. Xperience

17:00 – 17:20

Lavanya Anandan. Remerkable speaker

17:20 – 17:30

Sebastián CortésArtist

17:30 – 17:50

John Cronin. Ponente

17:50 – 18:00

UNICEF. Xperience

18:00 – 18:15

Culture & Technology in Madrid

18:15 – 18:25

Cineteca Madrid. Fundación Banco Sabadell

18:25 – 18:45

Spain, a country of opportunities.

18:45 – 18:55

Almudena Roca. Artist

see you tomorrow!

SEPTEMBER 18th

SEPTEMBER
17th

(GMT+2)

09:30 – 10:00

LEINNers impactando en el mundo: Desde Australia a Kenia. TEAMLABS

10:30 – 11:00

Una historia de Design Thinking. ISDI

11:30 – 12:00

The Digitalization of the Recruitment Process. ESERP

12:30 – 13:00

Cómo transformar la sociedad. Talento para el futuro

13:30 – 14:00

Kit de competencias para desarrollar tu marca personal. The Human Age Institute

lunch break

15:50 – 16:00

Nuria García. Artist

15:10 – 15:30

Futurbe. Open Innovation to build the city of the Future

15:30 – 15:50

Luisa Geisler. Speaker

15:50 – 16:00

Hijos de Rivera. Xperience

16:00 – 16:20

Ousman Umar & Seidu Banasco Nuhu. Speakers

16:20 – 16:40

Alicia Chong. Speaker

16:40 – 16:50

FCC. Xperience

16:50 – 17:00

Gabyx & Ali Beats. Artists

17:00 – 17:20

Productividad y Empleo en la Comunidad de Madrid.

17:20 – 17:40

Iberoamerican Youth on Stage. Oij

17:40 – 17:50

Iberdrola. Xperience

17:50 – 18:10

Louerdes Alejandra Aybar. Speaker

18:10 – 18:20

Mercedes Cañas. Artist

18:20 – 18:30

BBVA. Xperience

18:30 – 18:50

María Fuentes (Mafe). Speaker

18:50 – 19:00

Chico Malo. Artist

SEE YOU TOMORROW!

SEPTEMBER 19th

SEPTEMBER
19th

(GMT+2)

10:00 – 10:05

Estefan. Artist

10:05 – 10:25

Eider Etxebarría & Beatriz Santamaría. Speakers

10:25 – 10:35

Aqualia. Xperience

10:35 – 10:55

Arnaud Porredon. Speaker

10:55 – 11:15

Perttu Pölónen. Speaker

11:15 – 11:20

Openmic.

11:20 – 11:40

Yesika Aguilera. Speaker

11:40 – 12:05

STOP Corona.

12:05 – 12:15

Patty Latherow. Artist

12:15 – 12:35

Franco Dubini. Speaker

12:35 – 12:45

Secuoya. Xperience

12:45 – 13:10

The Future of Banking by BBVA.

13:10 – 13:30

Bisman Deu. Speaker

13:30 – 15:00

Lunch.

15:00 – 15:10

Elisabeth.

15:10 – 15:20

El Corte Inglés. Xperience

15:20 – 15:40

Rick Martin. Speaker

15:40 – 15:50

Only You

15:50 – 16:15

Why we need social impact entrepreneurs more than ever. UNLMTD + Trascendent

16:15 – 16:35

Jacquelle Amankonah. Speaker

16:35 – 16:55

ArtistAlexander Dakov. Speaker

16:55 – 17:05

Vicky Foods. Xperience

17:05 – 17:15

Pablo Criado. Artist

17:15 – 17:35

Victor Sevilla. Speaker

17:35 – 17:55

The Skills of the Future.

17:55 – 18:05

Linkedin. Xperience

18:05 – 18:40

Sonder Prizes

18:40 – 18:50

Bruno Alves. Artist

see you next year!